Korund v.o.s.; Korund-tepelná čerpadla

Společnost Korund byla založena v roce 1997, původně jako obchodní společnost zabývající se prodejem a poradenstvím v oblasti brusiv, laků, lepidel a dalších materiálů pro řemeslníky a průmysl v oborech zpracovávající dřevo, kov, sklo.......

V těchto letech jsme mnohdy „učili" brousit a později i používat v povrchových úpravách nové materiály a snažili se vždy nacházet efektivní způsoby pro výrobu, i když nebyly nové materiály vždy nejlacinější, spíše naopak. Přednost jsme dávali tomu, aby to bylo spolehlivé a díky své efektivitě nejlacinější až ve výsledku. V tomto oboru pracujeme ve společnosti Korund-povrchové úpravy

V letech 2008/209, kdy se utlumovala výroba v mnoha firmách, jsme ke své činnosti zařadili další obor, ke kterému jsme měli odborné předpoklady a tím se staly návrhy a instalace tepelných čerpadel a vzniklo oddělení Korund-tepelná čerpadla. Šli jsme zase stejnou cestou. Nezajímala nás zase pouze cena, ale celková technická úroveň výrobku aKorund - tepelná čerpadla co za svou cenu nabízí. Zvítězila Toshiba se spolehlivým a ekonomickým provozem svých zařízení - v tomto případě tepelné čerpadlo Estia a Fujitsu s tepelným čerpadlem Fujitsu Neoré HP, které používá kompresor s přímým vstřikováním chladiva (EVI) a udržuje si tak konstantní výkon i při nízkých venkovních teplotách.  Společně vám tak můžeme nabídnout nadstandardní spolehlivost Korund - tepelná čerpadla, energie přírodya individuální přístup k vašim potřebám za odpovídající cenu.

Co vám nabídneme a slíbíme?

Slibovat vám budeme jen to, co je reálné. Pro obchod je samozřejmě lepší trochu přehánět, protože opatrný zákazník, si pak trochu ubere a vyhodnotí si to, co je reálné, pak po svém přeci jenom střízlivěji. Pak ovšem když přehánět nebudeme, budeme vždy v nevýhodě, protože opatrný zákazník si pak zase trochu ubere a výsledek bude už přeci jenom oproti konkurenci žalostný. Přesto jsme zvolili tuto druhou cestu: Slibovat a uvádět, co skutečně můžete očekávat.

Co v našich nabídkách na instalaci tepelného čerpadla najdete?

Cenu za práci

Pokud vám zpracujeme nabídku na instalaci tepelného čerpadla, najdete tam samozřejmě cenu, za kterou vše pořídíte. Je to velmi často s různými „vícepracemi", protože většinou vám v objektu chybí více jak samotné tepelné čerpadlo. Snažíme se to tam podle obhlídky přímo u Vás, pokud máme tu možnost, to tam dát co nejpřesněji. Pokud si nejsme jisti, nebo si něco chcete udělat sami, dáme to jako samostatnou položku a vy si to buď necháte udělat za uvedenou cenu od nás, nebo o to víc ušetříte. Cenu potom už držíme a nezměníme a je na vás, co budete chtít. Velmi často přijdeme ale na chyby v topení, elektrice a nabídneme to opravit. Jednou proudila v půlce velkého objektu topná voda obráceně :-( , jindy nešla do domu pořádně 0 (zem) a žárovky praskaly a motory pálily, jak se „nulovaly" přes sousední fázi a nikdo to nevěděl. Toto všechno si kontrolujeme, než čerpadlo spustíme a to jediné může zvednout cenu. Jinak cenu držíme a žádné další oblíbené „vícepráce" nevymýšlíme.

Návratnost investice

Pokud již v objektu něčím topíte, nebo v novostavbě máte nějaký vyhlédnutý zdroj energie, porovnáme vám, jaká bude návratnost investice do instalace tepelného čerpadla. Porovnáme vám náklady na topení a TV před instalací a jaká bude po instalaci. Budeme přitom vycházet z průměrné účinnosti za topnou sezónu, a pokud nám předáte správné údaje o tepelných ztrátách, nebo spotřebě současného „paliva", bude to s nepřesností max. 10%. Pokud vám slíbíme, že návratnost bude cca 6let, bude to max. 7, nebo také něco přes 5.

Doporučení úprav

  • topné soustavy. Zvláště, pokud je potřeba nějako pozměnit výkon těles
  • el. Instalace - tj, úpravy vedení, rozvaděče, jištění a ochrana, dimenzování kabelů
  • interiéru pro jednotku co se týká přístupu a umístění, umístění bojleru a jeho typ
  • exteriéru Jednotka venkovní musí mít přístup ke vzduchu, případně její ochrana před sněhem a větrem

Pokud naše doporučení realizujete, bude to vždy ku prospěchu vás a bude vše pracovat podle předpokladů. Není vždy potřeba něco předělávat. Někdy je to v podstatě samozřejmé a přicházíte s návrhy sami. Někdy se musí jen něco pozměnit, jindy významně předělat, ale je to většinou o nevýznamných nákladech vzhledem k celkové investici. Někdy dokonce spíše o věnování pozornosti nějakému nastavení.

Co od vás potřebujeme pro návrh?

Pro to, abychom vám mohli udělat nabídku, a něco slíbit, potřebujeme od vás

  • Tepelné ztráty objektu. Pokud nejsou, nevadí, ale musíte nám říct, čím topíte a kolik toho protopíte. Spočítáme si to pak poměrně přesně a podle skutečnosti sami.
  • Kde máte stavbu. Tedy v jakých klimatických podmínkách. Stačí obec a případně informace, zda není u vás nějaká anomálie od okolí - např. jste na velkém kopci bez lesa :-) a je tam zima o měsíc déle, než 1km vedle.
  • Jaký máte systém topení. Jde o to, zda máte podlahové topení, radiátory, jakou teplotu jste běžně používali v radiátorech. Případně jaké typy, rozměry a počty kusů radiátorů máte. To vše upřesní náš výpočet, případně dáme návrhy na úpravy a můžeme započítat do nabídky.
  • Jaký máte tarif na elektřinu, hodnotu jističe. To je dobré spíše pro představu, většinou to není nějak kriticky údaj